Żywiec ul. Lelewela 15, codziennie od 8:30 do 18:30 w soboty od 8:30 do 14, tel.  +48 880 660 661 i 33 861 01 63

     Wbrew pozorom wymiana szyby we współczesnym samochodzie jest dosyć złożoną operacją.  W praktyce oznacza  demontaż wycieraczek, uszczelek, listew oraz podszybia. W dalszej kolejności należy wyciąć uszkodzoną szybę, usunąć resztki starego kleju z karoserii, dokładnie wyczyścić i odtłuścić karoserie. Jeżeli w samochodzie występuje korozja na polu montażowym należy się jej pozbyć i zabezpieczyć karoserie przed ponownym jej wystąpieniem. W następnym etapie następuje nałożenie odpowiedniej chemii podkładowej na szybę i karoserie i finalne wklejenie szyby. Pominięcie któregokolwiek z etapów ( szczególnie pominięcie chemii), bądź niestaranne jego wykonanie może skutkować nieszczelnościami w montażu lub wręcz odpadaniem szyby od karoserii. Dlatego cały ten proces warto powierzyć wyspecjalizowanemu warsztatowi z dużo praktyką.

Polecamy szyby renomowanych marek, stosowane przez czołowych producentów na pierwszy montaż, oraz sprawdzone zamienniki takich firm jak:

  • Pilkington
  • Saint Gobain SEKURIT
  • AGC
  • Nordglass
  • FUyalo
  • XINI Glass

 MAMY W OFERCIE TAKŻE SZYBY ORYGINALNE Z LOGIEM PRODUCENTA m.in. do takich marek jak:

FORD, RENAULT, VOLKSWAGEN, MERCEDES, VOLVO, OPEL, MAZDA, TOYOTA, FIAT, PEUGEOT, ALFA ROMEO, SEAT, AUDI, BMW, HONDA, HYUNDAI, NISSAN, CHEVROLET, LAND ROVER, KIA, MAZDA, MINI, SUZUKI, SUBARU

Montując szybę stosujemy kleje i chemie montażową najwyższej jakości wiodących producentów takich jak SIKA, FORCH co w połączeniu z doświadczeniem montera, pozwala nam zaproponować MONTAŻ potwierdzony GWARANCJĄ MONTAŻU !!!

Najczęstsze pytania / wątpliwości dotyczące montażu szyb:

Koszty wymiany szyby:

Koszt wymiany szyby wklejanej  zależy wielu czynników m.in. od:  rodzaju szyby, wielkości/ typu samochodu, dodatkowych urządzeń występujących na szybie czołowej ( sensor deszczu, radary, asystent zmiany pasa ruchu itp). Można najogólniej przyjąć że koszt wymiany szyb wklejanej zaczyna się od około 80 zł wzwyż ...

Czas wykonania usługi wymiany szyby:

W zależności od typu samochodu, stanu samochodu, poprawności montażu szyby, dodatkowego wyposażenia na szybie ( czujniki,kamery, radary), korozji, stopnia uszkodzenia szyby czas samej wymiany to od ok 30 minut do 2 godzin. Zalecamy jednak żeby po wymianie szyby (wklejanej) samochód postał ok 2-3 godzin. Czyli sumarycznie taka operacja  zazwyczaj trwa ok 2,5 do 4 h.

Jak długo schnie klej?

Samochodem z poduszkami powietrznymi można wyjechać po 1-3h od momentu zamontowania szyby. Klej poliuretanowy do pełnego wyschnięcia potrzebuje ok 2-3 dni (60h).

Przeciwwskazania po montażu szyby:

Po zamontowaniu szyby zaleca się unikać mycia prze 2-3 dni szczególnie na myjniach wysokociśnieniowych. Do momenty pełnego wyschnięcia kleju dobrze jest unikać "szarpaków" na przeglądzie technicznym oraz parkowania samochodu w "nienaturalnych" pozycjach na dłuższy okres czasu ( ryzyko utwardzenia kleju przy nienaturalnych naprężeniach karoserii).

Jaką mam gwarancje na wykonaną usługę wymiany szyby?

Stosując najlepszą chemię gwarantujemy szczelność i poprawność montażu. Proponując tylko i wyłącznie nowe szyby  za ich producentami dajemy gwarancje na wady optyczne i delaminacje ( rozklejanie). Gwarancja montażu  nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych szkła ( pęknięcia /  odpryski).