WYMIANA SZYB

WYMIANA SZYB ŻYWIEC

Wbrew pozorom wymiana szyby we współczesnym samochodzie jest dosyć złożoną operacją.  W praktyce oznacza  demontaż wycieraczek, uszczelek, listew oraz podszybia. W dalszej kolejności należy wyciąć uszkodzoną szybę, usunąć resztki starego kleju z karoserii, dokładnie wyczyścić i odtłuścić karoserie. Jeżeli w samochodzie występuje korozja na polu montażowym należy się jej pozbyć i zabezpieczyć karoserie przed ponownym jej wystąpieniem. W następnym etapie następuje nałożenie odpowiedniej chemii podkładowej na szybę i karoserie i finalne wklejenie szyby. Pominięcie któregokolwiek z etapów (szczególnie pominięcie chemii), bądź niestaranne jego wykonanie może skutkować nieszczelnościami w montażu lub wręcz odpadaniem szyby od karoserii. Dlatego cały ten proces warto powierzyć wyspecjalizowanemu warsztatowi z dużą praktyką.

Polecamy szyby renomowanych marek, stosowane przez czołowych producentów na pierwszy montaż, oraz sprawdzone zamienniki takich firm jak:

  • Pilkington
  • Saint Gobain SEKURIT
  • AGC
  • Nordglass
  • FUyalo
  • XINI Glass
logo pilkington szyby samochodowe żywiec
logo saint-gobain szyby samochodowe żywiec
logo agc szyby samochodowe żywiec
logo nordglass szyby samochodowe żywiec
logo fuyao glass szyby samochodowe żywiec
logo xyg szyby samochodowe żywiec

MAMY W OFERCIE TAKŻE SZYBY ORYGINALNE Z LOGIEM PRODUCENTA 

FORD, RENAULT, VOLKSWAGEN, MERCEDES, VOLVO, OPEL, MAZDA, TOYOTA, FIAT, PEUGEOT, ALFA ROMEO, SEAT, AUDI, BMW, HONDA, HYUNDAI, NISSAN, CHEVROLET, LAND ROVER, KIA, MAZDA, MINI, SUZUKI, SUBARU

Montując szybę stosujemy kleje i chemie montażową najwyższej jakości wiodących producentów takich jak SIKA, FORCH, HENKEL co w połączeniu z doświadczeniem montera, pozwala nam zaproponować MONTAŻ potwierdzony GWARANCJĄ MONTAŻU !!!

WYMIANA SZYB ŻYWIEC – FAQ

Co powinieneś wiedzieć wymieniając szybę samochodową ( najczęściej zadawane pytania w Auto Szyby Żywiec) :

Jaki jest koszty wymiany szyby ?

Koszt wymiany szyby wklejanej  zależy wielu czynników m.in. od:  rodzaju szyby, wielkości/ typu samochodu, dodatkowych urządzeń występujących na szybie czołowej ( sensor deszczu, radary, asystent zmiany pasa ruchu itp). Można najogólniej przyjąć że koszt wymiany szyb wklejanej zaczyna się od około 80 zł wzwyż …

Jaki jest czas wykonania usługi wymiany szyby ?

W zależności od typu samochodu, stanu samochodu, poprawności montażu szyby, dodatkowego wyposażenia na szybie ( czujniki,kamery, radary), korozji, stopnia uszkodzenia szyby czas samej wymiany to od ok 30 minut do 2 godzin. Zalecamy jednak żeby po wymianie szyby (wklejanej) samochód postał ok 2-3 godzin. Czyli sumarycznie taka operacja  zazwyczaj trwa ok 2,5 do 4 h.

Jak długo schnie klej ?

Samochodem z poduszkami powietrznymi można wyjechać po 1-3h od momentu zamontowania szyby. Klej poliuretanowy do pełnego wyschnięcia potrzebuje ok 2-3 dni (60h).

Jakie są przeciwwskazania po montażu szyby ?

Po zamontowaniu szyby zaleca się unikać mycia prze 2-3 dni szczególnie na myjniach wysokociśnieniowych. Do momenty pełnego wyschnięcia kleju dobrze jest unikać „szarpaków” na przeglądzie technicznym oraz parkowania samochodu w „nienaturalnych” pozycjach na dłuższy okres czasu ( ryzyko utwardzenia kleju przy nienaturalnych naprężeniach karoserii).

Jaką mam gwarancje na wykonaną usługę wymiany szyby?

Stosując najlepszą chemię gwarantujemy szczelność i poprawność montażu. Proponując tylko i wyłącznie nowe szyby  za ich producentami dajemy gwarancje na wady optyczne i delaminacje ( rozklejanie). Gwarancja montażu  nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych szkła ( pęknięcia /  odpryski).